VASE, "Argenta", Fisk, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1029 IV. Ceramics & Porcelain - European - Auctionet
![WILHELM KÅGE. Vas, ”Argenta”, Gustavsberg. Signerad: Gustavsberg, Argenta 1132 Z. H. 13,5 cm. – Auktionshuset i Örebro AB WILHELM KÅGE. Vas, ”Argenta”, Gustavsberg. Signerad: Gustavsberg, Argenta 1132 Z. H. 13,5 cm. – Auktionshuset i Örebro AB](https://www.auktion-orebro.se/wp-content/uploads/auktioner/504/504-140-1700575407.jpg)
WILHELM KÅGE. Vas, ”Argenta”, Gustavsberg. Signerad: Gustavsberg, Argenta 1132 Z. H. 13,5 cm. – Auktionshuset i Örebro AB
Vas, Wilhelm Kåge (1889-1960), Argenta, Gustavsberg, stengods, grön glasyr med målad silverdekor, höjd: 18 cm - 1130 1128 - Metropol Auktioner
Vas, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg, stengods, grön glasyr med silverdekor. Höjd: 15 cm - 1426 2043 - Metropol Auktioner
![WILHELM KÅGE. Vas 2 st ”Argenta”, Gustavsberg. H. 23.5 Vas med lagning och bottennagg samt Vas H.10 cm. – Auktionshuset i Örebro AB WILHELM KÅGE. Vas 2 st ”Argenta”, Gustavsberg. H. 23.5 Vas med lagning och bottennagg samt Vas H.10 cm. – Auktionshuset i Örebro AB](https://www.auktion-orebro.se/wp-content/uploads/auktioner/506/506-92-1702474890.jpg)